Contact us now
+1-888-846-1732

Wszystko o potencji

Wszystko o potencji

Young happy couple in bed

Twój wigor seksualny

Zdobądź informacje na temat tego, jak hormony wpływają na twoje samopoczucie seksualne oraz czym się objawia męska menopauza. Sprawdź, jak dbać o swoje klejnoty, albowiem prawidłowa opieka nad nimi zagwarantuje ci zdrowie i kondycję seksualną na długi czas.

Testosteron panuje

Najistotniejsze przeobrażenia, przez które przechodzi twoje ciało, powodowane są przez testosteron oraz zmiany jego ilości w ciągu całego życia.

Na początku w brzuchu matki

Metoda powiązania się chromosomów płci w pary decyduje, czy człowiek rodzi się jako chłopczyk lub jako potencja dziewczynka. Embrion posiadający chromosomy XX jest płci żeńskiej, z kolei płód z jednym chromosomem X i jednym chromosomem Y – narodzi się płci męskiej. Jeśli embrion jest płci męskiej, wtedy chromosom Y wkracza do akcji w około 6-8 tygodniu od zapłodnienia i zapoczątkowuje kształtowanie się jąder. Te kształtujące się w płodzie jądra zaczynają produkować testosteron, który umożliwia powstanie penisa i moszny.

Dojrzewanie płciowe

U chłopców pokwitanie to okres, w którym zachodzi rozkwit drugo- i trzeciorzędowych cech płciowych, który startuje pomiędzy 12 a 15 rokiem życia. Okres dojrzewania płciowego trwa cztery lata. Dwa hormony, czyli hormon folikulotropowy (FSH) i hormon luteinizujący (LH) pobudzają tworzenie testosteronu w jądrach. Nagłe podniesienie poziomu testosteronu wywołuje różne zmiany w organizmie i zachowaniu chłopca, który nareszcie staje się mężczyzną.

Wiek dorosły
W czasie, gdy mężczyzna przeżywa swój okres dojrzałości, nieustannie trwa produkowanie nasienia w jądrach. Jest to efekt pracy testosteronu. Innym efektem aktywności testosteronu jest pojawienie się włosów w paru częściach ciała. Testosteron reguluje też m.in. poziom popędu seksualnego oraz temperament mężczyzny
wiecej informacji tutaj tania levitra